denik.cz (3.část)

Vánoce hasičů v okrese „zpestřil“ požár kravína v Pohodlí a drůbežárny v Čisté. Škoda přesáhla osm set tisíc korun.

Litomyšlsko/ Klidné svátky letos hasiči ve svitavském okrese nezažili. Během tří dnů je zaměstnaly hned dva požáry zemědělských objektů. V úterý likvidovali oheň v kravíně v Pohodlí u Litomyšle. První svátek vánoční vyrazili profesionálové i dobrovolníci s cisternami do Čisté k požáru drůbežárny.
Zatímco v úterý hořela sláma v Pohodlí, od čtvrtečního dopoledne bojovali hasiči s ohněm v Čisté. „Jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. Jednalo se o požár v prázdné drůbežárně. Hasiči po příjezdu na místo prozkoumali objekt, který byl silně zakouřený. Při likvidaci požáru se následně zranil jeden dobrovolný hasič. Utrpěl tržnou ránu na horní končetině. Muže odvezla sanita do nemocnice,“ sdělila k události Vendula Horáková, mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje.
Na místo se sjeli dobrovolníci z Janova, Čisté, Trstěnice a Dolního Újezdu. Když požár slámy dostali pod kontrolu, zůstali na místě dobrovolní hasiči z Čisté, aby objekt hlídali. Kravín se však pozdě odpoledne znovu rozhořel. „Plameny zasáhly prostor mezi stropy. Dobrovolníci z obce u Litomyšle proto znovu na místo povolali jednotku profesionálů,“ uvedl operační důstojník hasičského sboru v Pardubicích. Podle vyšetřovatele požár způsobila technická závada na elektroinstalaci. Škodu vyčíslil na osm set tisíc korun.
Den před Štědrým dnem navíc zasahovali hasiči u požáru slámy v Pohodlí. Objekt kravína byl dlouhý asi šedesát metrů. „Ze dvou třetin v něm byla hluboká podestýlka a uvnitř jalovice. Hasiči ihned po příjezdu na místo museli vyvést ven jalovice. Zjistili, že v zadní části kravína hoří balíky slámy,“ popsala zásah mluvčí Vendula Horáková. Škodu odhadl vyšetřovatel maximálně na pět tisíc korun. Příčinu požáru stanoví vyšetřovatel během následujících dní.
Oba objekty údajně patří Zemědělskému družstvu v Dolním Újezdu.
27.12.2008 11:14:47
Angelus
DE EN CZ
TOPlist
free counters
J.Hantl@seznam.cz
© Josef Hantl 2008-2012 (On-line od 1.2.2008)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one